Yükseltilmiş Döşeme

Anasayfa » Yükseltilmiş Döşeme

Anahtar teslim yükseltilmiş döşeme hizmetleriyle alanında fark yaratan firmamız; altyapı, bakım ve servis işlemlerini kolayca tamamlar. Günlük hayatı sekteye uğratmadan tamamladığımız çalışmalar hedeflenen zaman ve para tasarrufunu sağlarken modern görünümüyle dekoratif değer taşır.

Yükseltilmiş Döşeme Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yaşam alanlarının zemin tercihinde öne çıkan yükseltilmiş döşeme uygulamalarımız, son dönemlerin en popüler tercihleri arasında gösterilebilir. Sunduğumuz eşsiz montaj hizmetleriyle karışık alanlarda yükseltilmiş döşeme ayakları sayesinde düzeni koruyabilirsiniz. İhtiyaca uygun olarak sunduğumuz çözümler ücretsiz olarak verdiğimiz keşif çalışmasının ardından şekillenir. Farklı kullanım alanları olmakla birlikte;

 • Sağlık kurumları
 • Üretim tesisleri
 • Eğitim kurumları
 • Elektronik merkezler ve
 • Fabrikalar yükseltilmiş döşeme tercih edilen yerler arasında gösterilebilir.

Etkili ve kalıcı bir sonuç için proje öncesi planlama hayati öneme sahiptir. Sunduğumuz yükseltilmiş döşeme Ankara ve yakın çevresine ulaşan hizmetlerimiz, kusursuz bir montajla tamamlanır. Kısaca var olan döşemenin üzerine yerleştirilen ikinci bir döşeme katması olarak tanımlanabilecek sistem, ihtiyaca uygun farklı boyutlarda üretimle eksiksiz bir şekilde karşılanabilir.

Yükseltilmiş Zeminin Sağladığı Avantajlar

Bina zemininin üzerinde ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturan yükseltilmiş döşeme, oluşturulan boşluk içine tüm tesisat ve bileşenlerin yerleştirilmesine imkân tanır. Elektrikten mekaniğe, havalandırmadan kabloya kadar her şey oluşturulan alana yerleştirilerek olası ihtiyaçlar herhangi bir inşaat işine ihtiyaç duyulmadan en önemlisi zaman ve para kaybına neden olmadan tamamlanır. Yükseltilmiş döşeme ayakları kullanışlı bir yapı malzemesidir. Bu sayede istenen noktaya hızlı bir şekilde ulaşılarak işlemler tamamlanabilir, arızalar giderilebilir.

Altyapıya kolay erişim

Yapının inşaat alanına çevrilmeden gerekli işlemlerin tamamlanmasına imkân veren yükseltilmiş döşeme malzemeleri, gerekli müdahalenin hızlı bir şekilde panellerin kaldırılmasıyla tamamlanmasına yardımcıdır.

Zaman ve maliyet avantajı

Ev veya ofislerde zemin değişim talepleri panellerin değiştirilmesi ile zaman ve maliyet avantajı sağlar. Yeni ve etkileyici bir görünüm zemin değişikliğiyle yakalanabilir.

Yangın dayanımı

Kalsiyum sülfat özlü paneller, yangına karşı mukavemet sağlar. Alt ve üst katmanlar arasındaki ısı ve alev geçişi minimum 1 ve maksimum 1,5 saate kadar engellenebilir.

Neden Yükseltilmiş Zemin?

Maliyet avantajıyla dikkat çeken yükseltilmiş döşeme tercihi kolay kurulum ve sökülme imkânıyla fark yaratır. Sökülerek farklı bir alanda kullanıma uygun olan paneller, yangına karşı dayanıklıdır. Döşeme sayesinde koruma altına alınan tesisat uzun süre sorunsuz bir şekilde muhafaza altına alınmış olur.

Isı üretiminin yüksek olduğu merkezlerde iklimlendirme sistemlerinin maksimum performansta işlevsel değer kazanabilmesi için de etkili sonuçlar alınabilir. Döşeme imalatında kullandığımız paslanmaz ayaklar işlevsel özelliklerinin yanı sıra kullanıldığı alana dekoratif değer katar.

Kullanım Amaçları Nelerdir?

Yükseltilmiş döşeme kullanım amaçları arasında estetik ve fonksiyonel çözümlerin birlikteliği ilk sırada yer alır. Döşeme ayakları ve zemin arasında kalan boşluğa;

 • Kablolama
 • Isıtma ve soğutma
 • Havalandırma gibi tesisat yerleştirilebilir.

Her türlü müdahale ihtiyacının panellerin kaldırılmasıyla birlikte tamamlandığı çözümlerimiz, ses yalıtımı amacıyla da kullanılabilir. Farklı ve zengin ürün seçenekleriyle önce müşterilerimizin ihtiyacını anlar ve beklentileri göz önünde tutarak en doğru işlemi kısa sürede ve avantajlı fiyatlarla tamamlarız.

Kullanılan Yapılar Hangileridir?

Ankara ve çevresi için sunduğumuz kurumsal çözümler, müşteri memnuniyeti göz önünde tutularak verilir. Üretimde kullandığımız malzeme kalitesi, değişime gösterdiğimiz önem ve ekonomik yükseltilmiş zemin döşeme fiyatları ile desteklenir.

 • Akıllı binalar
 • Çağrı merkezleri
 • Ofis alanları
 • Kamu kurumları
 • Veri merkezleri
 • Konferans salonları
 • Bilgi işlem ofisleri
 • Elektronik cihazların yoğun kullanıldığı ortamlar
 • Finans şirketleri ve
 • Kontrol odaları en sık yükseltilmiş döşeme kullanılan yapılar arasında gösterilebilir.

Yoğun kablo kullanımının olduğu yerlerde statik elektrik ve manyetik alandan kaynaklı zararların en alt seviyeye indirilmesi için yükseltilmiş döşeme malzemeleri hakkında bilgi alabilir ve sunduğumuz çözüm önerilerini dinleyebilirsiniz.

Hangi Zemin Sistemini Seçmeliyim?

Sektörde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek kendini düzenli olarak güncelleyen firmamız; ürün standartları, ölçüde hassasiyet, modüler yapı ve teknik detaylarda rakiplerinden bir adım öne çıkmayı başarmıştır.

 • En düşük maliyetlerle en yüksek verimi sağlama hedefi firmamızın taviz vermeden uyguladığı değerler arasında ilk sırada yer alır.

Keşif çalışmasında hangi yükseltilmiş döşeme sisteminin seçileceği konusunda ihtiyaçlara odaklanırız. Yangın riski, taşıma kapasitesi, yaya trafiğinin dayanıklılığı, topraklama ihtiyacı ve uluslararası standartlar malzeme seçimi hakkında en doğru tercihin yapılmasını kolaylaştırır.

 1. Kullanım yeri
 2. Havalandırma sistemleri
 3. Isıtma veya soğutma ihtiyacı
 4. Kablolama dağıtımı
 5. Elektrik tesisatının yerleşimi
 6. Yangın ve nem riski
 7. Ağırlık ve yük taşıma kapasitesi değerlendirilerek hangi sistemin kullanılmasının daha doğru olacağına müşterilerimizle birlikte karar veririz.

Alanında uzman ekiplerimiz sahip olduğu deneyimle ihtiyaca uygun özellikteki malzemeleri önererek projenin beklentilerinin eksiksiz bir şekilde karşılanmasını sağlar. Sistemin performansı doğru döşeme tercihine göre değişebilir.

Taşıyıcı Sistemleri Nelerdir?

Yükseltilmiş döşeme panelleri paslanmaya karşı dayanıklı çinko kaplı ayaklar üzerine yerleştirilir. Ayaklar beton zemine uygun şekilde kurulur. Mekânın ve kurumun ihtiyacına uygun olarak sistem kutu profiller kullanılarak güçlendirilir. Depreme dayanıklı sismik altyapı kritik öneme sahip projelerde tercih edilir.

Zemin Döşeme Birim Fiyatları Nelerdir?

Zemin döşeme fiyatları m² bazında projeye uygun olarak hesaplanır. Modüler yapı malzemeleri kullanarak müşteri beklentilerine uygun olarak sunduğumuz zemin sistemleri hizmetlerimiz Ankara merkez ofisimiz ve Çankırı fabrikamızda güvence altına alınır. Projenize uygun özel keşif hizmeti ve bütçelendirme için bizi arayabilirsiniz.

Zemin ve mekânın ihtiyacına uygun yükseltilmiş döşeme sistemleri ile siz de inşaat işlerinde zaman ve para kaybı yaşamadan istenen noktaya en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Günümüzde hem hassas iklimlendirme ihtiyacının karşılanması hem de zemin altı tesisatın uygun şekilde yerleştirilmesi için yükseltilmiş döşeme panellerine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Whatsapp
Anıl Şentürk
Anıl Şentürk
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olabiliriz?